5. "Słucham opowieści o Tobie"

Generał Potasiński. Zmarł on tragiczną śmiercią w katastrofie samolotu 10 kwietnia 2010 rok. Książka o nim została napisana przez córkę Generała, głównie z myślę o opisaniu jego biografii. Jest ciekawa, gdyż ukazuje to, w jaki sposób zmieniał się sam Generał, a także wraz z nim nowo odrodzone państwo polskie.  Ponadto, jest to praca stricte biograficzna, której głównym celem jest ukazaniem sylwetki samego generała. Córka ukazuje tą postawę z perspektywy zwykłego człowieka, pasjonaty wojska oraz sportu.

Moim zdaniem jest to świetna pozycja, która może uchylić rąbek cienia na twarzy generalicji polskiej. Książka jest skierowana do wszystkich, a w szczególności osób, które pamiętają czasy transformacji naszego państwa oraz przemian. Książka w szczególności traktuje o tych czasach oraz jaki miały one wpływ na postawę generała. Na rzecz generała jest organizowanych wiele imprez m.in biegi przełajowe, sprzedawane są książki, upamiętniony jest tablicami. Jest to z pewnością pomnik, który być może będzie trwalszy, niż ze spiżu. Szczególnie gorąco zachęcamy do zdobycia ostatnich już egzemplarzy książki oraz zainteresowania się postawą Generała, może być ona godna naśladowania przez młode osoby, które to dopiero, co wkraczają w życie.

Niestety, ale odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych tematów może być niezwykle ważne, w  szczególności, gdy weźmiemy pod  uwagę zmiany, jakie zaszły w ostatnich czasach. Młode pokolenie nie wie, co ze sobą poczynić ,a postawa generała może dać wskazówkę, w którym kierunku warto zmierzać. Naszym zdaniem jest to odpowiednia możliwość ku temu, aby pokazać, jak ludzi, którzy z pewnością musieli wychować się w mniej przyjaznych czasach (PRL) poradzili sobie i podejmowali odpowiednie decyzje.

Oprócz samej książki, Generał będzie zapamiętany także z racji organizowania różnego rodzaju biegów, które teraz otrzymały jego nazwisko. Ponadto, wybudowano, ku jego czci także tablice oraz pomniki. Są one przekładem tego, iż da się upamiętnić pozycję Generała lokalnie i to w wielu miejscowościach, z którymi był związany.