14. Lektury

Dostępne w wielu sklepach są lektury, a także streszczenia do tych lektur. Materiały mogą być dobrą okazją ku temu, aby lepiej zaznajomić się z lekturą, albo też, gdy nie mamy na to czasu, aby po prostu przeczytać streszczenie, które może nas najzwyczajniej w świecie uratować.

Są również  materiały uzupełniające, które mogą być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, albo też szukają rozwiązania pośredniego pomiędzy lekturą a omówieniem danej lektury. Z pewnością prezentacja wszystkich z tym związanych zagadnień i kwestii może być niezwykle ważnym tematem, którego odpowiednie przedstawienie będzie miało dla nas nie lada znaczenie.

Warto też podkreślić, iż wiele osób ma poważne problemy, gdy idzie o czytanie lektur. Z tego też powodu korzystamy z wydawnictw, które posiadają odpowiednie obrazki dla zilustrowania sytuacji, a także, które mają zaznaczone na bokach tekstu skróty tego, co w danej chwili się dzieje. Dzięki temu bardzo łatwo  będziemy mogli odtworzyć to, co działo się wcześniej, nawet gdy to nas nie interesowała. Z pewnością przedstawienie tego jakże skomplikowanego i trudnego tematu może wymagać od nas zaangażowania, gdyż wciąż wiele osób nie wie, czy lektury ich wciągną.

10 najlepszych lektur szkolnych:

  1. Władysław Reymont „Chłopi”

Najbogatszy gospodarz we wsi, Maciej Boryna, zamierza się ożenić, mimo, iż jego dzieci domagają się rozdzielenia między nich ziemi. Decyduje się starać o rękę najpiękniejszej panny w Lipcach - Jagny Paczesiówny, córki Dominikowej.

  1. Fiodor Dostojewski „Zbrodnia i kara”
  2. Bolesław Prus „Lalka”
  3. Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”
  4. Stanisław Wyspiański „Wesele”
  5. William Shakespeare „Hamlet”
  6. Gustav Flaubert „Pani Bovary”
  7. Aleksander Kamiński „Kamienie na Szaniec”
  8. Juliusz Słowacki „Balladyna”
  9. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i puszczy”