3. Skąd wziąć książki?

Księgarnia

Księgarnia to miejsce idealne dla osób, które uwielbiają nie tylko czytać, ale też kolekcjonować książki lub korzystać tylko i wyłącznie z nowych egzemplarzy. Oferta dzisiejszych księgarni jest bardzo olbrzymia. Znaleźć tu można różne pozycje i każdy gatunek literatury. Co więcej – większość księgarni  posiada nie tylko stacjonarne placówki, ale daje też możliwość zrobienia zakupów przez internet. Liczne promocje i akcje rabatowe umożliwiają zakup książki w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiele księgarni, oprócz tradycyjnych papierowych wydań książek, oferuje też te bardziej nowoczesne, tj. audiobooki i e-booki.

Biblioteka

Miejscem, w którym za darmo można skorzystać z wielu pozycji książkowych jest biblioteka. Dzięki dotacjom unijnym w ostatnim czasie powstało wiele bardzo nowoczesnych obiektów tego typu. Współczesne biblioteki oferują swoim czytelnikom nie tylko możliwość wypożyczenia książki, czy skorzystania z niej na miejscu. Można w nich także znaleźć audiobooki i e-booki.  Ponadto – dzięki współpracy z księgarniami i wydawnictwami, posiadają w swojej ofercie najnowsze pozycje, które dopiero niedawno pojawiły się na rynku.
Prawie każda biblioteka daje możliwość przeglądania jej zasobów i rezerwowania danej pozycji za pośrednictwem specjalnej platformy. Dzięki dostępowi do internetu można sprawdzić jakie obecnie książki znajdują się w bibliotece i zarezerwować możliwość ich wypożyczenia.