9. Książki cz.2

Wśród literatury popularnej znaleźć można różne gatunki: sensacja, kryminał, romans. Jest w czym wybierać i każdy jest w stanie znaleźć książki odpowiednie dla siebie. Oprócz książek dedykowanych osobno dzieciom a osobno dorosłym znaleźć można też pozycje przeznaczone dla wszystkich bez względu na ich wiek.  Mowa tu o książkach edukacyjnych, do których zaliczyć można encyklopedie,  słowniki, książki do nauki języków obcych. Duże zainteresowanie wszystkich bez względu na ich wiek wzbudza też literatura podróżnicza, a wśród niej głównie różnego rodzaju przewodniki. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są książki w różnej postaci. Oprócz tradycyjnych papierowych wydań znaleźć można e-booki i audiobooki. E-booki to książki w wersji elektronicznej, przeznaczone do odczytywania na urządzeniach mobilnych typu komputery, tablety, smartfony czy specjalne czytniki.
Z kolei audiobooki to książki przeznaczone do słuchania. Lektor czyta tekst, który można odsłuchać również na wielu przenośnych urządzeniach.

Na sam koniec, totalnie od siebie stwierdzam, iż trzeba dodać gatunek którego sam jestem wielkim fanem. Jest to science-fiction. Science-fiction jest  to literatura, która oparta jest na wykreowanej przyszłości. Niestety, ale rynek tego typu literatury na chwilę obecną nie poszerza się w sposób znaczący. Możemy zaobserwować tylko powolny rozwój tego typu literatury, która może mieć dla wielu osób bardzo duże znaczenie. Posiadamy w naszym zestawie wszystkie powszechnie znane i lubiane tytuły, które są bardzo często kupowane. Niestety, ale science-fiction nie jest na tyle popularnym sposobem na literaturę, aby była ona szczególnie powszechna. Z tego też powodu jest to dość wąski zakres książek, które są szeroko komentowane przez ich fanów.

Przedstawię parę ciekawych tytułów do przeczytania:

Aldous Huxley – „Nowy wspaniały świat”, Carl Sagan – „Kontakt”, Philip K. Dick – „Ubik”, Kurt Vonnegut – „Galapagos”, George Orwell – „Rok 1984”.