15. Recenzja ,Uratuj mnie' G. Musso

Guillaume Musso - francuski powieściopisarz urodzony 6 czerwca 1974 roku w Antibes. W 2001 roku wydał swoją pierwszą powieść pt: Skidamarink. Pisarzowi wróży się światową karierę. Osiągnął dalsze sukcesy dzięki takim książkom jak "Uratuj mnie" (2005), "Ponieważ Cię kocham" (2007), "Wrócę po Ciebie" (2008) i "Kim byłbym bez Ciebie?" (2009) - łącznie ponad 5 milionów  sprzedanych egzemplarzy i przekłady na 31 języków.

Przeczytałam kilka książek G. Musso'a, są dość wciągające i zawiłe, dokładnie takie lektury lubię. Cudownie opisany Nowy Jork, nieco zagmatwana fabuła aczkolwiek klimatyczna i czarująca. Jest to wielowątkowa powieść z jednym wątkiem głównym, która na pewno nie nudzi i na końcu prowadzi do rozwiązania wszystkich tajemnic i odpowiada na wszystkie pytania czytelnika. Początkowo miałam wrażenie, że będzie to zwykły romans, jednak z biegiem czasu wydarzenia idą w zupełnie innym kierunku. Musso porusza tutaj motyw przeznaczenia i jego wpływu na ludzie życie. Pojawia się pytanie, jak wiele zależy od nas samych, a jak wiele od losu.

Opis książki:

Sam, nowojorski lekarz niepocieszony po samobójczej śmierci żony, i Juliette, młoda kobieta, której nie udało się zrealizować marzeń o karierze aktorskiej na Broadwayu, spotykają się przypadkiem tuż przed jej powrotem do Paryża. Spędzają wspólnie weekend. Bojąc się zaangażować, każde udaje kogoś, kim nie jest. Miłość  przychodzi nieoczekiwanie, ale wyjazd Juliette jest przesądzony. Dziewczyna wsiada do samolotu, który eksploduje krótko po starcie, o czym przerażony Sam dowiaduje się z telewizji. Następnego dnia spotyka w parku kobietę, która oznajmia mu, że Juliette żyje. Grace ma też dla niego drugą, mniej przyjemną wiadomość - Juliette pozostało tylko kilka dni życia.

Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie? Skąd wzięła noszący datę następnego dnia egzemplarz gazety, informującej o cudownym ocaleniu? Może wszystko jakoś się wyjaśni, a miłość okaże się silniejsza od śmierci?