13. Literatura historyczna

Literatura historyczna

Niestety, ale wiele osób wciąż ma błędne wyobrażenie na temat historii, gdyż uważa, że tego typu książki albo zawierają spory historyczne, albo też próbują manipulować fakty na swój sposób. Z pewnością istnieją takie sytuacje, ale jest to bardzo mały margines. Większość książek popularno-naukowych  zawiera tylko i wyłącznie ogólne wiadomości na temat określonych faktów, nie wdając się w szczegóły.
Jeśli chcemy poznać szczegóły, to będziemy musieli Wylewki anhydrytowe Poznań sięgnąć do bardziej zaawansowanej literatury, która jest już na innym (akademickim) poziomie. Z pewnością odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych zagadnień i kwestii jest niezwykle ważnym tematem, który odpowiednio przedstawiony będzie miał dla nas nie lada znaczenie. Co więcej, warto też wspomnieć, iż przedstawienie wszystkich z tym związanych zagadnień może wymagać od nas zrozumienia, iż jest to literatura oparta na faktach, a nie domniemaniach, czy też naszych wymysłach.
Z tego też powodu wiele osób wybiera właśnie tą formę literatury.

Jednymi ze znanych tytułów w literaturze historycznej są „Krzyżacy”. To kolekcja dzieł   wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Jest to jeden z klasyków literatury, zdobył w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla. Opowiadania o nieuniknionej wojnie Polski Jagiellonów z zakonem krzyżackim. Powieść ta została przetłumaczona aż na 25 języków. Oprócz tej pozycji warto również przeczytać „Potop” oraz „Ogniem i mieczem”.

Kolejną książką która jest dość popularna nawet jako lektura szkolna to „Kamienie na szaniec” napisane autorstwa Aleksandra Kamińskiego. Jest to opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów – Rudym, Alku oraz Zośce. Historia ma miejsce podczas II wojny światowej w Warszawie. Oczywiście oparta na prawdziwych wydarzeniach z końca lat 30.

Pozycji jest wiele, jeśli jesteś fanem literatury historycznej na pewno znajdziesz coś dla siebie!